Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Celcelütiye ve Münacatü'l-Kur'an- 6689 Kolektif

Celcelütiye ve Münacatü'l-Kur'an- 6689Termo Deri-Bilgisayar Hatlı-Şamua

Liste Fiyatı : 180,00
İndirimli Fiyat : 135,00
Kazancınız : 45,00
Taksitli fiyat : 3 x 45,00
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789755256689
368567
Celcelütiye ve Münacatü'l-Kur'an- 6689
Celcelütiye ve Münacatü'l-Kur'an- 6689 Termo Deri-Bilgisayar Hatlı-Şamua
135.00

Celcelûtiye ve Münacatü'l-Kur'an

Dua, zikir ve salâvatın Müslümanın hayatında çok mühim bir yeri vardır. Dua, kulluğun özü, ibadetin beyni, mü'minin silâhıdır. Mü'minin her zaman başvuracağı bir güç kaynağıdır. Duanın bu öneminden dolayıdır ki, Cenab-ı Hak, kullarını duaya davet eder ve yapılacak duaları cevapsız bırakmayacağını bildirir.
Hizb-i Envari’l-Hakaikı’n-Nuriye’den derlediğimiz bu kitabın Birinci Bölümü, tövbe istiğfarla başlıyor. Okunmasının çok sevaplı ve faziletli olduğu hadis-i şeriflerle bildirilen Yâsin, Fetih, Rahmân, Mülk, Nebe surelerinin yanı sıra "Lâ yestevî" ve "Âmenerrasûlü" aşirlerinin de olduğu hatim duası ile bitiyor.
İkinci Bölümde, Hazret-i Osman'ın (ra) tanzim ettiği “Münâcâtü'l-Kur'ân” bulunuyor. Bu evraddaki dua cümleleri, doğrudan doğruya ayetteki ifadelerden alınmıştır. Bediüzzaman Hazretleri bunun hakkında "Bu münâcât aynen Cevşen ve Celcelûtiye gibi gayet kudsîdir. Ve ayetlerin sarih lâfızlarını alması cihetiyle onlardan daha yüksektir." demektedir.
Üçüncü Bölüm olarak takdim ettiğimiz Celcelutiye Kasidesi ise; Hz. Peygambere (asm) vahiy yoluyla gelen ve Hz. Ali’ye talim ettirdiği; Hz. Ali’nin de nazma çevirdiği bir münâcâttır. Sırlarla dolu olduğu Bediüzzaman tarafından ifade edilen Celcelutiye, Üstadın sıklıkla okuduğu bir duadır.
Bilgisayar hattı ile hazırladığımız bu kıymetli eserin, istifadeye medar olmasını; cümlemizi Sevgili Peygamberimizin (asm) müjdelediği faziletlere eriştirmesini Cenab-ı Mevlâmızdan niyaz ediyoruz.
Yeni Asya Neşriyat

Kapat