Sepetim (0) Toplam: 0,00

Kargo ve Teslimat

Teslimat

1. 250₺ üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir. Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır.

2. www.yeniasyakitap.com gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. www.yeniasyakitap.com müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişiklik için ek bir ücret talep edilmez. 

3. Ortalama teslim süreleri: Özel Kargo Şirketi'yle tahmini 3-12 gün.

II - Türkiye dışına

1. www.yeniasyakitap.com 'dan yapılan Türkiye dışı gönderiler özel kurye firması APS, PTS Worldwide Express ve ya Yurtdışı- Posta Servisi (15-21 gün) aracılığıyla gerçekleştirilir. 
2. PTS Worldwide Express ile yapılan gönderiler paketin değeri kadar sigortalıdır.

III - Kargo bedellerinin belirlenmesi

Kargo bedelini belirleyen üç parametre vardır.

1. Seçtiğiniz ürünlerin toplam ağırlığı. (Her bir ürünün veritabanında kayıtlı olan ağırlığı kullanılarak toplam ağırlık sipariş sürecinde otomatik olarak hesaplanmaktadır.) 
2. Paketinizin teslim edileceği yer. (Türkiye içi ve Türkiye dışı gönderi tarifeleri farklıdır. Türkiye dışı gönderilerde ülkelere göre tarife değişmektedir.) 
3. Türkiye içi gönderilerde seçtiğiniz teslimatçı firma.

Sipariş sürecinde kargo firması ve ücret seçenekleri adres aşamasından sonra kargo sayfasında bildirilmektedir. www.yeniasyakitap.com  iade işlemlerinde 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

 

Teslimattan kaynaklanan problemler

Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar yeniasyakitap.com tarafından telafi edilir. (Yurtdışı Posta Servisi sigortasız gönderi yaptığı için bu teminat sözkonusu değildir) 
Zarar görmüş paket durumunda;

- Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır. 
- Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. 
- Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. 
- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda yeniasyakitap.com’a bildirilmelidir. yeniasyakitap.com  en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir probleminiz durumunda 0212 655 88 60 pbx numaralı telefon ya da kitapsatis@yeniasya.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz!

Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.

Kapat