Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Hiz'bul Kurân ve Münacatü'l-Kur'ân- 6405 Kolektif Hiz'bul Kurân ve Münacatü'l-Kur'ân- 6405 Kolektif

Hiz'bul Kurân ve Münacatü'l-Kur'ân- 6405Termo Deri-Bilgisayar Hatlı-Şamua

Liste Fiyatı : 240,00
İndirimli Fiyat : 180,00
Kazancınız : 60,00
Taksitli fiyat : 3 x 60,00
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789755256405
368610
Hiz'bul Kurân ve Münacatü'l-Kur'ân- 6405
Hiz'bul Kurân ve Münacatü'l-Kur'ân- 6405 Termo Deri-Bilgisayar Hatlı-Şamua
180.00
Hizbü'l-Kur'ân ve Münacatü'l-Kur'ân
 
Tertip ve tanzim:Bediüzzaman Said Nursî
 
Yeni Asya Neşriyat Araştırma Merkezi'nin yep yeni bir tanzimle ve bilgisayar hatlı olarak hazırladığıHizbü'l-Kur'ân ve Münacatü'l-Kur'ânisimli eser,çağın Kur'an tefsiriRisale-i Nur Külliyatının kaynağı olan ayetler ile Hz. Osman'ın (ra) ümmete bir yadigârı olan "Kur'an ayetleriyle yapılan münacat"ı tek bir kapak altında buluşturuyor.
İki ana bölümden oluşan eserinHizbü'l-Kur'ankısmı, adından anlaşılacağı üzere, Üstad Bediüzzaman Said Nursî'nin Kur'an'dan bazı ayetleri bir araya getirmesiyle tertip etmiş olduğu ve evrad (dua) makamında da okunabilecek bir mecmua.
Bu kısımla ilgili olarak bizzat Bediüzzaman Hazretleri şöyle diyor:
"Bu emsâlsiz Hizb-i Muazzam Risale-i Nur'un menbaı, madeni, esası, üstadı, ruhu ve hakikatidir. Mu'cizatlı ve herbir harfi on ve yüz ve beş yüz ve bin ve binler kadar sevabı ve meyve-i Cennet ve nur-u berzah veren bir virdi okumak isteyen, bu semavî virdi okusun."
Münacatü'l-Kur'ânkısmıylailgili olarak ise Bediüzzaman Hazretleri şu bilgileri veriyor:
“Çok parlak ve çok kıymettar ve sevabı çok yüksek ve Kur'ân'ın harika belâgatindeki i'cazın lem'alarını taşıyan emsalsiz bir münacattır. Kur'ân okurken şehid edilen Osman-ı Zinnureyn'in (ra) pek şirin ve harika ve cevherlerin zengin bir hazinesi ve ümmete bir yadigârı ve eseridir ki İmam-ı Ali (ra) onun kıymetini ve mu'cizelerin ışıklarını gösterdiğini tam tasdik ve takdir ederek ona bir ravi olmuş ve fevkalâdeliğini ilân etmiş.”
Kapat