Sepetim (0) Toplam: 0,00
%20
Bediüzzaman Said Nursi'nin Manevi Şahsiyeti- 9635 Ali Vapurlu

Bediüzzaman Said Nursi'nin Manevi Şahsiyeti- 9635

Liste Fiyatı : 140,00
İndirimli Fiyat : 112,00
Kazancınız : 28,00
Taksitli fiyat : 3 x 37,33
%20
Temin süresi 4 gündür.
9789755259635
417678
Bediüzzaman Said Nursi'nin Manevi Şahsiyeti- 9635
Bediüzzaman Said Nursi'nin Manevi Şahsiyeti- 9635
112.00

Bediüzzaman Said Nursî’nin Manevî Şahsiyeti

İnsanlığın en önemli mücadelesi olan iman-küfür, hürriyet-istibdat mücalesinde, ehl-i imanın muvaffak olabilmesi için gerekli mesajlar, Kur’ânî ve Nebevî prensiplerle ortaya konulmuştur.
Peygamberimiz (asm) kendisinden sonra bu Kur’ânî ve Nebevî mesajlarla insanlığa yol gösterip onlara rehberlik yapacak müceddidlerin geleceğinden haber vermiştir. Peygamberimizin (asm) verdiği haberlere uygun olarak, geçtiğimiz asırlarda müceddidler gelmiş; Kur’ânî ve Nebevî mesajları, bulundukları asrın idrakine uygun olarak ders verip ümmete rehberlik etmişlerdir.
İçinde bulunduğumuz âhirzamanda zuhur eden iki dinsizlik cereyanından biri olan Süfyanî Deccalın mânevî tahribâtının büyüklüğü düşünüldüğünde, bu tahribâtı tamir edecek bir âhirzaman müceddidinin gönderilmesi de İlâhî hikmet ve rahmetin bir gereğidir. O âhirzaman müceddidinin hakkıyla tanınması ise imanî, içtimaî ve siyasî sahalardaki istikametin temini açısından son derece ehemmiyet arz etmektedir.
Bu kitap, hem içinde bulunduğumuz dehşetli dinsizlik cereyanlarının mânevî tahribâtını gerçekleştiren Büyük Deccal ve Süfyanî Deccalı, hem de onların tahribâtını tamir etmekle mükellef ve muvazzaf olan Hz. İsâ’nın (as) nüzûlünün ve Âhirzaman Müceddidinin mahiyetini Risale-i Nur perspektifinden nazara veriyor.
Yazarımız Ali Vapurlu'nun kaleme aldığı “Bediüzzaman Said Nursî’nin Mânevi Şahsiyeti” isimli bu eser, yine Vapurlu'nun “Bediüzzaman Said Nursî’den İçtimaî ve Siyasî Tespitler” isimli diğer kitabıyla birlikte okunmalı.

Kapat