Sepetim (0) Toplam: 0,00
%20
Nur'un İlk Kapısı- 9574 Bediüzzaman Said Nursi

Risale-i Nur KülliyatındanNur'un İlk Kapısı- 9574Çanta Boy-Karton kapak-Lügatçeli-İndexli- Kitap kâğıdı

Liste Fiyatı : 75,00
İndirimli Fiyat : 60,00
Kazancınız : 15,00
Taksitli fiyat : 3 x 20,00
%20
Temin süresi 4 gündür.
9789755259574
417670
Nur'un İlk Kapısı- 9574
Nur'un İlk Kapısı- 9574 Risale-i Nur Külliyatından Çanta Boy-Karton kapak-Lügatçeli-İndexli- Kitap kâğıdı
60.00

Nur'un İlk Kapısı

Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin “Risale-i Nur’un bir fihristesi, bir listesi ve bir çekirdeği” olarak adlandırdığı bu eser, 1925 yılında sürgün edildiği Burdur’da telif edilmiştir. Kendisinin Burdur’da iken dersler ve sohbetler şeklinde ehl-i imanın istifadesine sunduğu iman hakikatleri, bu eserin muhtevasını oluşturmaktadır.
Risale-i Nur’un telifinden evvel vücuda gelmesi hasebiyle, yeniden neşredileceği vakit Hazret-i Üstad tarafından “Nur’un İlk Kapısı” ismine lâyık görülmüştür. Hakikaten, eserin ifade ettiği hakikatler, Risale-i Nur Külliyatından olan Küçük Sözler ve bazı mühim Sözlerin çekirdeklerini içinde bulundurmaktadır. Hatta Sözler’deki bazı hakikatlerin izahları da bu eserde yer almaktadır.
Hazret-i Üstad bu eserin Eski Said ile Yeni Said’in birbiriyle münazaraları neticesinde ortaya çıktığını ve nefs-i emmâreyi tam susturduğunu ifade etmektedir. Doğrudan doğruya Kur’ân-ı Mu’cizü’l-Beyan’ın ayetlerinden tereşşuh edip, Yeni Said’e ayne’l-yakîn kuvvetinde on üç dersten müteşekkildir.
Yine Hazret-i Üstad bu eserdeki hakikatlerin zaten Risale-i Nur’da yer aldığını ifade etmekle birlikte, Kur’ân’ın Yeni Said’e en birinci dersi ve Yeni Said’in ilme’l-yakîn ve ayne’l-yakîn derecesinde bir meşhudatı olduğundan, Nur Şakirdlerinin neşretmelerini istemektedir. Biz de bu kıymetli eseri dipnotlu-lügatçeli olarak ve yeni tanzim şekliyle okuyucularımızın istifadesine sunuyoruz.
Bereketli, istifadeli okumalar dileriz.

 

Kapat