Sepetim (0) Toplam: 0,00
%20
Zübeyir Gündüzalp- 9598 Zübeyir Gündüzalp

Yeni Asya'nın Manevi MimarıZübeyir Gündüzalp- 9598Çanta Boy-Karton kapak-Lügatçeli-İndexli- Kitap kâğıdı

Liste Fiyatı : 75,00
İndirimli Fiyat : 60,00
Kazancınız : 15,00
Taksitli fiyat : 3 x 20,00
%20
Temin süresi 4 gündür.
9789755259598
417676
Zübeyir Gündüzalp- 9598
Zübeyir Gündüzalp- 9598 Yeni Asya'nın Manevi Mimarı Çanta Boy-Karton kapak-Lügatçeli-İndexli- Kitap kâğıdı
60.00

Yeni Asya'nın Manevî Mimarı

Zübeyir Gündüzalp

Said Nursî’nin basın-yayın dünyasındaki hizmetlerinin sürdürülmesinde en ziyade ön planda olan kişi, kuşkuşuz, yakın hizmetkârı Zübeyir Gündüzalp idi. O, Üstadının vefatından sonra da, gerek Risale-i Nur Külliyatının basımının tamamlanmasında, gerekse de gazetelerle, yayın dünyasıyla olan ilişkilerde hep en ön safta yer aldı.
Bediüzzaman’ın “Eski Said” döneminde bizzat arzu edip teşebbüsünde bulunduğu gibi, bir “gazete” çıkarılmasına ön ayak olan da Gündüzalp oldu. O dönemde Risale-i Nur Talebelerinin iman-Kur’ân davalarını seslendirecek, basında onları temsil edecek bir sese şiddetle ihtiyaç vardı. İşte haftalık İttihad (1967) ile onun bir meyvesi olan günlük Yeni Asya (1970) gazeteleri bu dönemde ortaya çıktılar. Mihrap Yayınları ismiyle başlayan ve bugün Yeni Asya Neşriyat olarak devam eden yayınevimiz de...
Kitapta bu yarım asırlık neşriyat serüveninin önemli kilometre taşlarına, tarihe düşülmüş kayıtlar ve nurlu hatıralar eşliğinde şahitlik edeceksiniz. Bediüzzaman’ın ortaya koyduğu cihanşümul iman hizmetini, bir de “neşriyat” aynasında müşahede ederken, onun güzide talebesi Zübeyir Gündüzalp’in manevî mimarı bulunduğu Yeni Asya’nın mazinin derinliklerine uzanan köklerini daha iyi idrak edeceksiniz. Aynı zamanda Zübeyir Gündüzalp’in kısa bir biyografisi ile onun kaleminden süzülen nurlu metinleri bir arada okuma fırsatını yakalayacaksınız.
Kapat