Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Sünnet-i Seniyye Risalesi- 8409 Bediüzzaman Said Nursi

Risale-i Nur KülliyatındanSünnet-i Seniyye Risalesi- 8409Çanta Boy-Bezcilt Kapak-Sayfa içi lügatçeli-İndexli-Ayvoril kağıt

Liste Fiyatı : 165,00
İndirimli Fiyat : 123,75
Kazancınız : 41,25
Taksitli fiyat : 3 x 41,25
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789755258409
417598
Sünnet-i Seniyye Risalesi- 8409
Sünnet-i Seniyye Risalesi- 8409 Risale-i Nur Külliyatından Çanta Boy-Bezcilt Kapak-Sayfa içi lügatçeli-İndexli-Ayvoril kağıt
123.75

Sünnet-i Seniyye Risalesi

 

"Mirkatü's-Sünnet ve Tiryaku Marazı'l-Bid'a" (Sünnetin Mertebeleri ve Bid'a Hastalığına Tiryak) alt başlığıyla yayınlanan Sünnet-i Seniyye Risalesi'nde Peygamber Efendimizin (asm) “Size iki şey bırakıyorum; onlara temessük etseniz necat bulursunuz: Biri kitabullah, biri Âl-i Beyt’im.” ve “Fesad-ı ümmetim zamanında kim benim sünnetime temessük etse, yüz şehidin ecrini, sevabını kazanabilir.” hadis-i şerifleriyle, bilhassa ahirzamanda Sünnet-i Seniyyeye tâbi olmanın önemi üzerinde duruluyor.
Sünnet-i Seniyye düsturlarının aklî, kalbî ve ruhî hastalıklara, özellikle de sosyal yaralara birer devâ olduğunu, başka felsefî meselelerin onların yerini tutamayacağını ifade eden Said Nursî "Şeriat-ı Muhammediye ve Sünnet-i Ahmediyede hiçbir mesele yoktur ki, müteaddit hikmetleri bulunmasın." diyor.
Yazılan yetmiş-seksen risalenin, Sünnet-i Seniyyenin meselelerinin ne kadar hikmetli ve hakikatli olduğuna büyük birer şahit hükmünde olduğuna da dikkat çeken Bediüzzaman "Eğer bu mevzua dair iktidar olsa, yazılsa, yetmiş değil, belki yedi bin risale, o hikmetleri bitiremeyecek." diyor.

 

0 Renkli baskı, ayvoril kâğıt ve bez cilt olarak tanzim edilip çok güzel hazırlanmış. Almanızı mutlaka tavsiye ederim. Emeği geçenleri tebrik ediyorum.
Kapat