Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Risale-i Nur'da Hazret-i Muhammed- 9253 Bediüzzaman Said Nursi Risale-i Nur'da Hazret-i Muhammed- 9253 Bediüzzaman Said Nursi

Risale-i Nur KülliyatındanRisale-i Nur'da Hazret-i Muhammed- 9253Yeni Tanzim-Büyük Boy-Sayfa içi lügatçeli-indexli-Ivory kağıt-Renkli

Liste Fiyatı : 440,00
İndirimli Fiyat : 330,00
Kazancınız : 110,00
Taksitli fiyat : 3 x 110,00
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789755259253
417639
Risale-i Nur'da Hazret-i Muhammed- 9253
Risale-i Nur'da Hazret-i Muhammed- 9253 Risale-i Nur Külliyatından Yeni Tanzim-Büyük Boy-Sayfa içi lügatçeli-indexli-Ivory kağıt-Renkli
330.00

Risale-i Nur'da Hazret-i Muhammed (asm)

"Şu gördüğün büyük âleme büyük bir kitap nazarıyla bakılırsa, nur-u Muhammedî (asm) o kitabın kâtibinin kaleminin mürekkebidir. Eğer o âlem-i kebîr bir şecere tahayyül edilirse, nur-u Muhammedî hem çekirdeği, hem semeresi olur. Eğer dünya mücessem bir zîhayat farz edilirse, o nur, onun ruhu olur. Eğer büyük bir insan tasavvur edilirse, o nur onun aklı olur." (Mesnevî-i Nuriye, s. 103)
Resul-i Ekrem Efendimizin (asm) nuru, Risale-i Nur'da, Cenab-ı Hakkın her şeyden önce yarattığı ve varlık âlemini de ondan halk ettiği bir mana olarak karşımıza çıkar.
Bediüzzaman Hazretleri, "Sen olmasaydın, bu kâinatı yaratmazdım" kudsî hadisindeki hitaba mazhar olan Peygamber Efendimizin (asm), âlemin varlık sebebi olduğunu eserlerinde sıklıkla vurgulamıştır. Onun risaleti (peygamberliği) bu imtihan meydanının açılmasına sebep olduğu gibi, Rabbine karşı sergilediği erişilmez kulluk da ebedî saadete kavuşmanın vesilesidir.
Nübüvvet hakikatiyle birlikte Fahr-i Kâinat Efendimizin (asm) mahiyet, manevî şahsiyet, risalet, ubudiyet ve mesleğini lâyıkıyla idrak edebilmek, bununla ilgili Risale-i Nur metinlerini ancak bir arada ve bir bütün hâlinde mütalâa etmekle mümkün olabilir. İşte "Risale-i Nur'da Hz. Muhammed (asm)" isimli eser, bunu tahakkuk ettirme çabasının bir mahsûlü olarak tanzim edildi.
Eser, altı bölümden meydana geliyor: 1- Şahsiyet, Mahiyet ve Hakikat-i Ahmediye (asm); 2- Ubudiyet-i Ahmediye (asm); 3- Risalet ve Nübüvvet-i Ahmediye (asm); 4- Peygamberimizin (asm) Mu'cizeleri; 5- Âl-i Beyt ve Ecdad-ı Resul (asm); 6- Batılı Düşünürlerin, Hz. Muhammed (asm) Hakkındaki Medihlerinden Birkaçı.
Bediüzzaman, Peygamber Şairi Hassan b. Sabit'in beytine atfen "Ben sözlerimle onu (asm) güzelleştiremedim. Fakat ondan (asm) bahsetmekle sözlerim güzelleşti." diyor. Yayınevi olarak biz de, "Bu tanzim eserle onu (asm) güzelleştiremedik. Lâkin ondan (asm) bahsetmekle, yani onu (asm) anlatan Nurlu metinleri bir araya getirmekle bu eser güzelleşti" inancını taşıyoruz.
Peygamber Efendimizin (asm) manevî şahsiyetiyle birlikte Sünnet-i Seniyyesinin idrak edilip yaşanmasına vesile olması duasıyla...

Kapat