Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Hanımlar Rehberi- 8645 Bediüzzaman Said Nursi

Risale-i Nur KülliyatındanHanımlar Rehberi- 8645Çanta Boy- Karton kapak-Sayfa içi lügatçeli-İndexli- Kitap kâğıdı

Liste Fiyatı : 155,00
İndirimli Fiyat : 116,25
Kazancınız : 38,75
Taksitli fiyat : 3 x 38,75
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789755258645
417610
Hanımlar Rehberi- 8645
Hanımlar Rehberi- 8645 Risale-i Nur Külliyatından Çanta Boy- Karton kapak-Sayfa içi lügatçeli-İndexli- Kitap kâğıdı
116.25

Hanımlar Rehberi

Çağımız kadını arayış içindedir. Huzura ve saadete hasrettir. Aradığı saadeti, maddeci anlayışın sunduğu uyuşturucu oyuncaklarda bulması ise mümkün değildir.

İşte çağımız insanının yaşadığı korkunç buhranın inançsızlıktan veya inanç zayıflığından kaynaklandığını Kur’ân gözlüğüyle teşhis eden ve tedavi çarelerini yine Kur’ân’dan alıp sunan büyük İslâm âlimi Bediüzzaman Said Nursî, çağdaş kadının meselelerine de aynı anlayışla yaklaşarak, gerçek huzur ve saadetin yolunu göstermiştir. Bu yol, yeniden imanın güzelliklerine dönmekten başka bir şey değildir.

Risale-i Nur Külliyatından “Hanımlar Rehberi” isimli eser Bediüzzaman'ın "şefkat kahramanları" olarak nitelediği ve yaratılıştan gelen seciyeleri ile İslâma büyük hizmet edeceklerini müjdelediği hanımlara yönelik elmas kıymetindeki hakikatler ile  "kadın" üzerinden aileyi ve toplumu çökertmeyi hedef alan ifsat komitelerine karşı yapılmış tarihî ikazları ihtiva etmektedir.

Said Nursî'nin “İnsanın en birinci üstadı ve tesirli muallimi, onun validesidir”; “Kadın, aile hayatında müdîr-i dahilî olmak haysiyetiyle kocasının bütün malına, evlâdına ve her şeyine muhafaza memurudur”; “İnsanın, hususan Müslümanın tahassungâhı ve bir nevi cenneti ve küçük bir dünyası aile hayatıdır” gibi tespitleri ve kadının ailenin-toplumun inşaasındaki kritik rolü de nazar-ı dikkate alınırsa, Hanımlar Rehberi’ndeki ölçülerin ehemmiyetiyle ilgili fazlaca bir şey demeye gerek kalmayacaktır.

Kapat