Sepetim (0) Toplam: 0,00
%20
Meyve Risalesi- 9482 Bediüzzaman Said Nursi

Risale-i Nur KülliyatındanMeyve Risalesi- 9482Çanta Boy- Karton kapak-Sayfa içi lügatçeli-İndexli- Kitap kâğıdı

Liste Fiyatı : 80,00
İndirimli Fiyat : 64,00
Kazancınız : 16,00
Taksitli fiyat : 3 x 21,33
%20
Temin süresi 4 gündür.
9789755259482
417668
Meyve Risalesi- 9482
Meyve Risalesi- 9482 Risale-i Nur Külliyatından Çanta Boy- Karton kapak-Sayfa içi lügatçeli-İndexli- Kitap kâğıdı
64.00

Meyve Risalesi

Meyve Risalesi; Allah’a ve ahirete imanın sır ve güzellikleri, gençlik nimetinin nasıl en iyi şekilde değerlendirileceği, Kur’ân ayetlerinin taşıdığı ince manalar, hayatın maksadı ve mahiyeti gibi konularda mükemmel dersleri ihtiva eder.
Bediüzzaman’ın beraatle neticelenen Denizli Hapsinin bir “meyve”si olan bu eser, hem muhtevasıyla, hem de meydana getirdiği tesirlerle bu manaların müşahhas ve canlı bir ispatı olmuş; asayişi ve huzuru teminle vazifeli olanlara en azılı mahkûmların dahi iman dersleriyle nasıl ıslah edilip vatana, millete, insanlığa faydalı birer insan hâline getirilebileceğini bilfiil göstermiştir. Öyle ki sayısız cinayet işleyerek hapse giren en caniler bile bu iman derslerine muhatap olduktan sonra tahta kurusunu dahi öldürmekten çekinecek hâle gelmişlerdir.
Bu tesiri değerlendiren Bediüzzaman, “İnşaallah bir zaman hapishaneleri tam bir ıslahhane yapmak için bahtiyar müdürler ve memurlar, o Nurları mahpuslara ekmek ve ilâç gibi tevzi edecekler” demektedir.
Yeni Asya Neşriyat, Meyve Risalesi’ni bu temenninin bir an önce hayata geçirilmesi dileğiyle derkenar lugatçeli ve indeksli olarak yepyeni bir tanzimle neşretti.

Kapat