Sepetim (0) Toplam: 0,00

Musibetlerin Dili- 9062Kampanyalı-Cep Boy-Karton kapak-sayfa içi lügatçeli-indexli

Liste Fiyatı : 46,00
İndirimli Fiyat : 34,50
Kazancınız : 11,50
Taksitli fiyat : 3 x 11,50
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789755259062
417520
Musibetlerin Dili- 9062
Musibetlerin Dili- 9062 Kampanyalı-Cep Boy-Karton kapak-sayfa içi lügatçeli-indexli
34.50

Musibetlerin Dili

Sebep ve Hikmetleri

* Şerler, kötülükler niye vardır bu dünyada? * Hastalıklar, musibetler ve felâketler ne içindir? * Deprem, sel, yangın, salgın hastalıklar gibi umumî musibetlerin sebep ve hikmetleri nelerdir? * Masumların bu belâlardan zarar görmelerini nasıl izah edebiliriz? * Allah’ın şefkat ve adaleti buna nasıl müsaade eder? * Masumların rahmetten hissesi nedir? * Kur’ân’da yer verilen helâk olan kavimler bize hangi dersleri hatırlatır?
Yeni Asya Neşriyat Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan Musibetlerin Dili isimli eser, ‘musibetlerin hikmetlerini’ ortaya koymakla onlardaki rahmet ve güzellik cihetlerini nazara verirken; aynı zamanda “İlâhî birer ihtar ve ikaz” olmaları yönüyle musibetlerden fert veya toplum olarak çıkarmamız gereken derslerin varlığına dikkat çekiyor. Ayrıca, Bediüzzaman’ın “Asıl musibet ve muzır musibet dine gelen musibettir” tespitiyle, kendisinden Allah’a sığınılması gereken asıl musibetin dinimize, imanımıza zarar veren, dolayısıyla ebedî hayatımızı tehdit eden musibetler olduğunun altını çiziyor.
Kitap üç bölümden oluşuyor. Birinci bölümde genel olarak musibet kavramı ve musibetlerin hikmetleri işlenirken; “Tarihte yaşanan ve ibret alınması gereken musibetler” başlıklı ikinci bölümde, peygamberlerini dinlememeleri neticesinde Allah’ın kendilerini çeşitli musibetlerle ikaz veya helâk ettiği kavimler, ayrıca Peygamber Efendimiz (asm) zamanında yaşanan bir takım musibetler aktarılıyor.
Son olarak üçüncü bölümde ise, Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin eserlerinin bir çok yerinde ifade ettiği üzere, Risale-i Nur’a, dine ve dindarlara yapılan hücumlar zamanında “İlâhî ikaz” nevinden gelen musibetler ve bunun günümüze bakan vecheleri üzerinde duruluyor.
Musibet ve felaketlerle sarsıldığımız günümüzde, teselliye muhtaç gönüllere Risale-i Nur’daki Kur'ânî hakikatlerle sunulan manevî devaları bu eserde bulacaksınız.
Kitabın istifadeye medar olmasını diliyor ve bu vesileyle Cenab-ı Hak’tan maddî-manevî bütün musibetlerden milletimizi, bütün İslâm ve insanlık âlemini muhafaza etmesini niyaz ediyoruz.

Kapat