Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
İslâm İlmihâli- 7235 (Büyük Boy) Süleyman Kösmene

Günümüz Meselelerine Çözümleriyle Dört Mezhebinİslâm İlmihâli- 7235 (Büyük Boy)Hanefi, Şafii, Hanbeli, Maliki

Liste Fiyatı : 300,00
İndirimli Fiyat : 225,00
Kazancınız : 75,00
Taksitli fiyat : 3 x 75,00
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789755257235
368562
İslâm İlmihâli- 7235 (Büyük Boy)
İslâm İlmihâli- 7235 (Büyük Boy) Günümüz Meselelerine Çözümleriyle Dört Mezhebin Hanefi, Şafii, Hanbeli, Maliki
225.00

İslâm İlmihâli
Hanefîlik, Şafiîlik, Hanbelîlik ve Malikîlik mezhepleri, kaynakları Hz. Peygamber’in (asm) sünneti, yani İslâm’ı yaşayışı olduğundan, uygulamada farklılıklar ihtiva etmekle birlikte, temel esaslarda aynıdırlar.
Kelime anlamı “hâl ilmi” olan, fakat ıstılahta “imanın ve İslâm’ın şartları” olarak bilinen “İlmihâl” kitaplarında olduğu gibi, “Dört Mezhebin İslâm İlmihâli” adı verilen bu eserde de, her bir konu mezhep imamlarının içtihatları istikametinde, fakat Allah kelâmı ve Allah Resulü’nün (asm) sünneti esas alınmak suretiyle aktarılıyor. “Din nedir?” sorusundan başlanarak, “İslâm dini,” “imanın şartları,” “fıkıh ve önemli fıkıh mezhepleri,” “temizlik,” “kadınlara mahsus hâller,” “namaz,” “oruç,” “zekât,” “hac,” “kurban,” “adak,” “yemin,” “ölüm,” “evlilik,” “ticaret,” “helâl-haram,” “miras hukuku” ve “İslâm ahlâkı” konuları “bölüm” yapılmak suretiyle genişçe ve detaylı olarak işleniyor.
Bu ilmihâli benzerlerinden farklı kılan birkaç husus var: Birincisi, özellikle tefsir ve hadis alanlarında muteber tüm kaynakların taranarak dikkate alınması. İkincisi de, tüm imanî ve amelî uygulamaların büyük İslâm âlimi Bediüzzaman Said Nursî’nin bakış açısıyla değerlendirilip sunulması.
Arzumuz; ilâhiyatçı-yazar Süleyman Kösmene’nin büyük bir gayret ve özverisinin eseri olan bu kaynak kitapla birlikte “iman ve İslâm’ın şartları”nı müdrik ve örnek nesillerin madden ve manen gelişimlerinde katkıda bulunmuş olabilmek…
Gayret bizden, tevfik Allah’tandır.

Kapat