Sepetim (0) Toplam: 0,00
%20
Bilge Dede Peygamberleri Anlatıyor- 9888 (3'lü Set) Süleyman Kösmene

Bilge Dede Peygamberleri Anlatıyor- 9888 (3'lü Set)

Liste Fiyatı : 300,00
İndirimli Fiyat : 240,00
Kazancınız : 60,00
Taksitli fiyat : 3 x 80,00
%20
Temin süresi 4 gündür.
9789755259888
417679
Bilge Dede Peygamberleri Anlatıyor- 9888  (3'lü Set)
Bilge Dede Peygamberleri Anlatıyor- 9888 (3'lü Set)
240.00

Bilge Dede, Peygamberleri Anlatıyor (3'lü Set)

Hz. Âdem, Hz. İdris ve Hz. Nuh (aleyhimüsselâm).
Her biri maddî manevî sahada insanlığın pîri, önderi, rehberi.
İnsanların medenî toplumlar olmasında peygamberlerin büyük rolü vardır. Her peygamber, bir ihtiyaç için önemli buluşlar, üretimler yapmasıyla bilinir. Her bir peygamber bir sanatın, bir tekniğin, bir medeniyet harikasının mucididir denilebilir.
Peygamberler maneviyatın yanında maddî ilerlemeler için de çığır açmışlar, medeniyeti çok ileri noktalara götürmüşler, bir anlamda bugünkü teknolojik gelişmelerin temellerini atmışlardır.
İlk insan ve ilk peygamber Hz. Âdem'in (as) yaratılışı, Hz. Havva ile birlikte Cennet hayatları, şeytana aldanmaları, yeryüzüne gönderilmeleri ve tevbe etmeleri, bütün insanların onlardan çoğalması...
Mu’cizelere mazhar olan her peygamber gibi Hz. İdris (as) de, bugünkü medeniyetin öncüsü olan gelişmelere önderlik etmiştir: İdris Aleyhisselâm terzilerin pîridir. Yazıyı icad eden, ilk defa ölçü ve tartı âletlerini kullanan odur. Yıldız ilmi, hesap, tıp, bitkilerin sırları, garip sanatlar, yazı yazmak gibi meslek ve sanatların da öncüsüdür.
Nuh Peygamber (as) ise, çağ açıp kapayan bir fatih, insanlığın ikinci atası. Kendisine İkinci Âdem (as) de denilmiş. 950 sene hiç bıkmayan bir tebliğci, bir hak yol davetçisi, bir sabır kahramanı, bir Allah elçisi; Hazret-i Nuh (as).
Kitapların satırları arasında peygamberlerin bugün hayatımızı kolaylaştıran buluşların öncüleri olduğunu hayretle göreceksiniz.
Bu set bize, insanlığın medeniyette de üstadı olan peygamberlere imanın haklı gururunu yaşatıyor.
Genç kahramanımız Arif Hikmet soruyor, Bilge Dede cevaplıyor.
İlahiyatçı ve eğitimci yazar Süleyman Kösmene'nin kaleminden.

Kapat