Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Selâhaddin Eyyubî- 6733 Selahaddin Yaşar

Şarkrın Sevgili SultanıSelâhaddin Eyyubî- 6733

Liste Fiyatı : 115,00
İndirimli Fiyat : 86,25
Kazancınız : 28,75
Taksitli fiyat : 3 x 28,75
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789755256733
417530
Selâhaddin Eyyubî- 6733
Selâhaddin Eyyubî- 6733 Şarkrın Sevgili Sultanı
86.25

“Şarkın Sevgili Sultanı”
SELÂHADDİN EYYUBÎ

İnsanlık tarihinde varlığını ölümünden sonra da devam ettirebilmiş, hayatıyla ve eserleriyle arkasında “hoş bir seda” bırakabilmiş pek çok “büyük insan” vardır. Kimi kahramanlığı, kimi adaleti, kimi ilmî dirayeti, kimi hakka hizmeti, kimi engin tefekkür dünyası ile birer yıldız gibi parlamış olan bu şahsiyetler, insanlığın tekâmülü yolunda birer rehber ve “kilometre taşı” durumundadır.
İşte o önemli şahsiyetlerden birisi de, tam bir ideal insanı olan Sultan Selâhaddin Eyyubî’dir.
Selâhaddin Yaşar, bu eserinde Selâhaddin Eyyubî’yi, hayatını, davasını, ideallerini biyografi biçiminde anlattı. Onun “İslâm Birliği” uğrunda hangi mücadeleleri verdiğini, Kudüs’ü fethetmesini, devlet adamlığı yönünü, cesaretini ortaya koydu. Bu kitap, “Şarkın En Sevgili Sultanı” Selâhaddin Eyyubî’yi tıpkı onun yanı başındaymışçasına ifade edebilmesi bakımından önemli bir çalışma.
Selâhaddin Eyyubî’yi bu eserle tanıyan gençlerimizin geleceğe, “ümitle ve kendine güvenle” bakabileceklerine dair inancımız tamdır.
Yeni Asya Neşriyat'ın hedefi, bu biyografi serisiyle bugünün ve yarının nesilleriyle mazinin kilometre taşları arasında bir köprü kurmaktır. Bu çalışmanın, Asya ve Rumeli tarlasında yetişen büyük insanları örnek alacak kabiliyetlerin yetişmesine yardımcı olması, en büyük temennimizdir.
Yeni Asya Neşriyat

Kapat