Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Bediüzzaman Said Nursi ve Risale-i Nur- 6580 Selahaddin Yaşar

Bediüzzaman Said Nursi ve Risale-i Nur- 6580

Liste Fiyatı : 145,00
İndirimli Fiyat : 108,75
Kazancınız : 36,25
Taksitli fiyat : 3 x 36,25
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789755256580
417536
Bediüzzaman Said Nursi ve Risale-i Nur- 6580
Bediüzzaman Said Nursi ve Risale-i Nur- 6580
108.75

Bediüzzaman Said Nursî ve Risale-i Nur
Yeni Asya Neşriyat olarak Bediüzzaman’ı ve müellifi olduğu çağın Kur’ân tefsiri Risale-i Nur Külliyatı’nı neşretmek, yaygınlaştırmak en önemli vazifemizdir. Bu maksatla yarım asra yakın bir süredir, Risale-i Nur Külliyatı’nı muhtaç gönüllerin arzusu istikametinde pek çok değişik şekilde yayınlamakla birlikte, Bediüzzaman’ı tanıtan farklı gayelere yönelik yazılı-görsel materyali de hazırladık, yayınladık.
Bunlardan en bilineni, İslâm Yaşar’ın “Beşleme”siydi. Bediüzzaman’ın hayatını romanlaştıran bu çalışma, aynı zamanda Nurculuk tarihini de aktarmaktaydı.
Yayınevi olarak bu defa Selâhaddin (İslâm) Yaşar’ın kaleminden Bediüzzaman Said Nursî’nin hayatını, biraz daha özet hâli ile yayına hazırladık.
Yazar elinizdeki eserde Bediüzzaman’ın hayatını, bizzat onun tercihine uyarak Eski Said, Yeni Said ve Üçüncü Said ismiyle üç ana bölüm hâlinde ele alarak işledi. Yine Bediüzzaman’ın kendi hayatını anlatan, bir çeşit otobiyografisi olan “Tarihçe-i Hayat” isimli eserinde tercih ettiği metodu, “hizmetini, fikir hayatını, davasını ön plâna çıkaran bir yaklaşım”ı tercih etti. Özel hayatına, şahsiyetine, tahsiline, ailesine ait bilgilere, bu mantık çerçevesinde yer verdi.
Bir nevi “Bediüzzaman Biyografisi” olan bu eseri siz değerli okuyucularımıza takdim etmekten mutluluk duyuyoruz.

Kapat