Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
İşte Hayatım- 4722 Mehmet Kutlular

Bir Dâvâ Adamıİşte Hayatım- 4722Mehmet Kutlular

Liste Fiyatı : 120,00
İndirimli Fiyat : 90,00
Kazancınız : 30,00
Taksitli fiyat : 5 x 18,00
%25
Temin süresi 5 gündür.
9789755254722
368516
İşte Hayatım- 4722
İşte Hayatım- 4722 Bir Dâvâ Adamı Mehmet Kutlular
90.00

BİR DÂVÂ ADAMININ KENDİ ANLATIMIYLA

İŞTE HAYATIM

“İşte Hayatım,” ömrünün yaklaşık 50 yılını Risale-i Nur hizmetine adamış bir dâvâ adamının, Mehmet Kutlular’ın hayatını sizlere kendi anlatımıyla sunan bir otobiyografi. Şahsî hayatının ayrıntılarından çok, Nur hizmetiyle ilgili yönlerini ortaya koyan bir çalışma.

Mehmet Kutlular, kamuoyunda, Türk basın tarihinin son 50 yılında, başta Yeni Asya Medya Grubun yayınladığı yayınlarla birlikte anılan, aynı zamanda ilgi ile takip edilen bir isim. Tanınması, elbette sadece adı geçen mevkutelerin imtiyaz sahibi olmasından kaynaklanmıyor. O, çeşitli sosyal faaliyetler vesilesi ile düzenlediği basın toplantıları, TV’lerde davet edildiği tartışma programları ve verdiği beyanatlar ile de hep gündemde oldu.

1999 Marmara Depreminden sonra yaptığı “Deprem İlahî ikazdır” açıklaması 28 Şubat sürecini bile etkileyen bir derinlik ve tesir gücüne sahipti. Bu süreçte Kutlular’ın “Sözlerimin arkasındayım” açıklaması ise haksızlığa uğrayan farklı kesimlerce bir sembol olarak kabullenildi ve kullanılageldi.

Hayatının gayesini “Risale-i Nur Külliyatının neşri ve müellifi Bediüzzaman’ın tanıtılması” olarak ifade eden Mehmet Kutlular, hatıralarını bu bakış açısı ile kaleme aldı. O hakkı söylemekten çekinmedi, resmî makamlarla başı derde girse bile, sözünün arkasında durabildi; ama müsbet hareket çizgisinden asla ayrılmadı.

“İşte Hayatım” Mehmet Kutlular’ın sohbet üslûbu ile oluşmuştur. Biz, Yayınevi olarak, bu üslûbu değiştirmeyi uygun bulmadığımız için, çalışmayı sınırlı bir redaksiyon ile yayına hazırladık.

Nur hizmetini daha yakından tanıma ve Türkiye’nin son elli, elli beş yılını Nurculuk perspektifinden değerlendirme için “İşte Hayatım” iyi bir fırsat olabilir.

Şimdilerde, hayatını adadığı iman-Kur’ân dâvâsı uğrunda vazifesini hakkıyla yapmış kişilerin vicdan ve gönül huzuru içinde köşesine çekilen muhterem ağabeyimize de sıhhat-afiyet içinde hayırlı uzun ömürler diliyoruz.

 

Yeni Asya Neşriyat

Kapat