Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Kur'an-ı Kerim Açıklamalı Türkçe Meali- 8225 Termo Deri Kur'an-ı Kerim Açıklamalı Türkçe Meali- 8225 Termo Deri

Risale-i Nur AtıflıKur'an-ı Kerim Açıklamalı Türkçe Meali- 8225 Termo DeriTERMO DERİ-Sıvama kapak

Liste Fiyatı : 335,00
İndirimli Fiyat : 251,25
Kazancınız : 83,75
9789755258225
417568
Kur'an-ı Kerim Açıklamalı Türkçe Meali- 8225 Termo Deri
Kur'an-ı Kerim Açıklamalı Türkçe Meali- 8225 Termo Deri Risale-i Nur Atıflı TERMO DERİ-Sıvama kapak
251.25

Risale-i Nur Atıflı

Kur’ân-ı Kerîm Meali

 

Dinimizin temel kitabı Kur’ân-ı Kerîm olduğuna göre onun nelerden bahsettiğini icmâlen de olsa öğrenmek her Müslümanın tabiî hakkıdır. Ancak bu, Kur’ân’ı aslından okumanın yerini asla tutamaz. Çünkü Kur’ân’ın aslı Allah’ın bizzat kendi kelâm-ı ezelîsidir.

Yeni Asya Araştırma Merkezi tarafından, Kur’ân-ı Kerîm ayetlerinin herkesin anlayacağı bir üslup içinde “meal-i icmalî”sini ihtiva edecek şekilde hazırlanan bu Meal çalışmasında otuz ayrı Kur’ân meali dikkate alınarak titiz bir araştırma yapılmıştır. Sahasında uzman ilâhiyatçı ve müftülerden oluşan bir “Tetkik Heyeti” tarafından incelendikten ve tashihten geçtikten sonra herkesin istifadesine sunulmuştur.

Mealin hazırlanmasında dikkat edilen hususlardan bazıları şunlardır:

  1. Bediüzzaman’ın İşârâtü’l-İ’caz’daki meal tekniği ve üslubu ihtiyar edilmiş ve ayetlerin mücmel manaları verilmiş, kelimelerin lügat manalarından ziyade lisan-ı şer’îdeki mana-yı örfî denilen ıstılah manalarına yer verilmiştir.
  2. Ayet-i kerimelerin daha iyi anlaşılması, derin manaların tefsiri için dipnotlarda ilgili ayetin Risale-i Nur Külliyatındaki izah ve tefsirlerine atıflar yapılmış ve bu atıflarda Yeni Asya Neşriyat’ın sayfa lügatçeli 2017 baskısı esas alınmıştır.
  3. Din dilinin kullanılmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple “salih amel” gibi dinî muhtevalı kelimeler aynen korunmuş, mana-yı örfîyi ortadan kaldırıp yanlış anlamalara sebep olacak şekilde tercüme edilen “iyi işler” gibi ifadelerden kaçınılmıştır.
  4. Özellikle “Esma-i Hüsna”lar aynen korunmuş ve devamında o ismin ihtiva ettiği mana “Allah Alîm’dir, her şeyi bilir ve Hakîm’dir, her işi hikmetle yapar” misalinde olduğu gibi ilave edilmiştir.

Beşer mahsulü her çalışmada görülebilecek kusurların bu çalışmada da olabileceğinden hareketle, kusur ve hatalar bize, iyilik ve güzelliklerin tamamı Kur’ân’a aittir.

Hayatımıza yön verecek istifadeli okumalar dileriz.

0 Emeği geçenleri tebrik ediyoruz...
Kapat