Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Risale-i Nur Külliyatı- 8867 (Yeni Tanzim Çanta Boy) Bediüzzaman Said Risale-i Nur Külliyatı- 8867 (Yeni Tanzim Çanta Boy) Bediüzzaman Said

Risale-i Nur Külliyatı- 8867 (Yeni Tanzim Çanta Boy)Yeni tanzim-Çanta Boy-Lüks baskı-Ivory kağıt-Termo Deri-14 Cilt

Liste Fiyatı : 4.250,00
İndirimli Fiyat : 3.187,50
Kazancınız : 1.062,50
Taksitli fiyat : 3 x 1.062,50
%25
Temin süresi 4 gündür.
KARGO BEDAVA
9789755258867
417621
Risale-i Nur Külliyatı- 8867 (Yeni Tanzim Çanta Boy)
Risale-i Nur Külliyatı- 8867 (Yeni Tanzim Çanta Boy) Yeni tanzim-Çanta Boy-Lüks baskı-Ivory kağıt-Termo Deri-14 Cilt
3187.50

Risale-i Nur Külliyatı (Yeni Tanzim Çanta Boy)

ESER HAKKINDA

Çağımız hususiyetlerini tahlil ve manevî hastalıklarını teşhis eden Bediüzzaman, "Zaman imân kurtarmak zamanıdır formülü çerçevesinde kaleme aldığı Risale-i Nurla, bu zamanın manevî ihtiyaçlarına tatminkâr cevaplar veren iman hazinesini ortaya koymuştur. Bu eserlerde her insanın zihnini meşgul eden ve modern çağ insanlarının da bigâne kalamayacağı, Ben kimim? Nereden geldim? Nereye gidiyorum? Bu dünyadaki vazifem nedir? suallerine doyurucu izahlar getirilmekte; başta Allaha iman olmak üzere bütün iman esasları izah ve ispat edilmekte; bu konularda fen ve felsefe adına ortaya konulan şüphe ve sualler ikna edici bir üslûpla cevaplandırılmakta; ilimle dinin uzlaşmazlığı yolundaki iddialar püskürtülerek, ilme din namına sahip çıkılmakta; İslâmı dejenere etmek maksadıyla girişilen tahrifatçı tahrip teşebbüsleri boşa çıkarılmakta; maddeci anlayışa bina edilen medeniyetin insanlığı sürüklediği manevi buhranlar, Kurânın tevhid ve haşir gibi geniş hakikatlerine dair aklı doyuran, ruhu okşayan, kalbi tatmin eden tatlı izahlarla tedavi edilmekte; ruhun ve kalbin vazifesizliğinden doğan sıkıntıların sürüklediği sefahet ve başıboşluk hali, Kurân mesajıyla izale edilmektedir.
Modern çağ insanının aradığı Kurân yorumunu, en mükemmel şekliyle Risale-i Nurda bulmak mümkündür. Risale-i Nur, Kurânın bu asra bakan mesajını anlayıp yorumlama hususunda "tecdit vazifesini ifa etmiş bir tefsirdir.
Modern çağ insanının aradığı Kurân yorumunu, en mükemmel şekliyle anlatan Risale-i Nur Külliyatını yepyeni bir tanzime okurların hizmetine sunuyoruz.


Özellikler
1- Yeni tanzim
2- Lüks baskı
3- Ivory kâğıt
4- Çanta boy (12 x 17 cm)
5- 14 kitap
6- 5.416 sayfa
7- Termo Deri (Özel Sıvamalı)
8- Ayet-Hadis mealleri ve kaynakları, geçtiği sayfanın altına konulmuştur.
9- Arapça ve Farsça metinlerin tercümeleri.
10- Fihrist

0 Yaldızlı ve yaldızsız cilt olmak üzere iki farklı baskısı yapılan yeni tanzim çanta boy külliyatta emeği geçenleri tebrik ederim. Özellikle gençler için çok iyi tasarlanmış. Cildi termo deri olup gayet yumuşak ve güzel. Sayfalar ayvory kağıt ve krem renginde. Ebat olarak da çantalarda hatta yan ceplerde rahatlıkla taşınabilir. Herkese bilhassa gençlere tavsiye ederim.
Kapat