Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Risale-i Nur Külliyatı- 7525 (Yeni Tanzim Büyük Boy Lügâtçeli) Bediüzz Risale-i Nur Külliyatı- 7525 (Yeni Tanzim Büyük Boy Lügâtçeli) Bediüzz

Risale-i Nur Külliyatı- 7525 (Yeni Tanzim Büyük Boy Lügâtçeli)Yeni tanzim-Büyük boy-Sayfa içi lügatçeli-İndexli-Ivory kağıt-Renkli- 14 Cilt

Liste Fiyatı : 9.100,00
İndirimli Fiyat : 6.825,00
Kazancınız : 2.275,00
Taksitli fiyat : 3 x 2.275,00
%25
Temin süresi 4 gündür.
KARGO BEDAVA
9789755257525
368684
Risale-i Nur Külliyatı- 7525 (Yeni Tanzim Büyük Boy Lügâtçeli)
Risale-i Nur Külliyatı- 7525 (Yeni Tanzim Büyük Boy Lügâtçeli) Yeni tanzim-Büyük boy-Sayfa içi lügatçeli-İndexli-Ivory kağıt-Renkli- 14 Cilt
6825.00

Risale-i Nur Külliyatı (Yeni Tanzim Lügâtçeli Büyük Boy)

ESER HAKKINDA

Çağımız hususiyetlerini tahlil ve manevî hastalıklarını teşhis eden Bediüzzaman, "Zaman imân kurtarmak zamanıdır formülü çerçevesinde kaleme aldığı Risale-i Nurla, bu zamanın manevî ihtiyaçlarına tatminkâr cevaplar veren iman hazinesini ortaya koymuştur. Bu eserlerde her insanın zihnini meşgul eden ve modern çağ insanlarının da bigâne kalamayacağı, Ben kimim? Nereden geldim? Nereye gidiyorum? Bu dünyadaki vazifem nedir? suallerine doyurucu izahlar getirilmekte; başta Allaha iman olmak üzere bütün iman esasları izah ve ispat edilmekte; bu konularda fen ve felsefe adına ortaya konulan şüphe ve sualler ikna edici bir üslûpla cevaplandırılmakta; ilimle dinin uzlaşmazlığı yolundaki iddialar püskürtülerek, ilme din namına sahip çıkılmakta; İslâmı dejenere etmek maksadıyla girişilen tahrifatçı tahrip teşebbüsleri boşa çıkarılmakta; maddeci anlayışa bina edilen medeniyetin insanlığı sürüklediği manevi buhranlar, Kurânın tevhid ve haşir gibi geniş hakikatlerine dair aklı doyuran, ruhu okşayan, kalbi tatmin eden tatlı izahlarla tedavi edilmekte; ruhun ve kalbin vazifesizliğinden doğan sıkıntıların sürüklediği sefahet ve başıboşluk hali, Kurân mesajıyla izale edilmektedir.
Modern çağ insanının aradığı Kurân yorumunu, en mükemmel şekliyle Risale-i Nurda bulmak mümkündür. Risale-i Nur, Kurânın bu asra bakan mesajını anlayıp yorumlama hususunda "tecdit vazifesini ifa etmiş bir tefsirdir.
Modern çağ insanının aradığı Kurân yorumunu, en mükemmel şekliyle anlatan Risale-i Nur Külliyatını yepyeni bir tanzime okurların hizmetine sunuyoruz.


Özellikler
1- Derkenar sözlük: Her sayfanın yan tarafında, cümlenin içinde geçen kelimelerin anlamları.
2- Ayet-Hadis mealleri ve kaynakları: Geçtiği sayfanın altına konulmuştur.
3- Arapça ve farsça metinlerin tercümeleri.
4- Telif Tarihleri: Her bir eserin yazıldığı tarih.
5- İndeks.

0 Asrın Muhteşem bir Kuran Tefsiri Okudukça bilecek Bildikçe Yaşayacak Yaşadıkça Huzura saadeti ebediyeye kavuşacağız İnşaAllah Her eve Her kişiye lazım ve en çok sevdigim basımı da hem sade hem şık hem kelimeler yanında verilidiği için daha rahat okunabiliyor Teşekkürler Yeni Asya Allah Razı olsun Üstadım! =)
0 Maşallah. Yeni Tanzim külliyatta emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. Fiyatı biraz pahalı gibi görünebilir ama iman kurtaran bir şaheser olması dolayısıyla ne fiyat verilse azdır..
Kapat