Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Kampanyalı Çanta Boy Risale Seti-9468-1 Yeni Tanzim Lügâtçeli (4 Kitap Kampanyalı Çanta Boy Risale Seti-9468-1 Yeni Tanzim Lügâtçeli (4 Kitap Kampanyalı Çanta Boy Risale Seti-9468-1 Yeni Tanzim Lügâtçeli (4 Kitap Kampanyalı Çanta Boy Risale Seti-9468-1 Yeni Tanzim Lügâtçeli (4 Kitap Kampanyalı Çanta Boy Risale Seti-9468-1 Yeni Tanzim Lügâtçeli (4 Kitap

Risale-i Nur KülliyatındanKampanyalı Çanta Boy Risale Seti-9468-1 Yeni Tanzim Lügâtçeli (4 Kitap)Karton Kapak-Çanta boy-Sayfa içi lügatçeli-İndexli-Kitap kağıt

Liste Fiyatı : 260,00
İndirimli Fiyat : 195,00
Kazancınız : 65,00
Taksitli fiyat : 3 x 65,00
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789755259468-1
417660
Kampanyalı Çanta Boy Risale Seti-9468-1 Yeni Tanzim Lügâtçeli (4 Kitap)
Kampanyalı Çanta Boy Risale Seti-9468-1 Yeni Tanzim Lügâtçeli (4 Kitap) Risale-i Nur Külliyatından Karton Kapak-Çanta boy-Sayfa içi lügatçeli-İndexli-Kitap kağıt
195.00

Risale-i Nur Külliyatından
Kampanyalı Çanta Boy Risale Seti- 4 Kitap

Gençlik Rehberi
Asrın cazibedar fitneleri karşısında başta gençler olmak üzere herkese gerçek mutluluğun iman hakikatleri dairesinde bulunduğunu Kur'ânî temsil ve hakikatlerle ispat eden bir eser.

 
Haşir Risalesi
İbni Sina gibi bir dâhînin"Naklî bir meseledir, akıl buna yol bulamaz"dediği "öldükten sonra diriliş" hakikatini kâinattan, insandan, Kur'ân'dan, esma-i hüsnadan ve diğer iman esaslarından yola çıkarak aklî delillerle izah ve ispat eden bir eser.


 Sünnet-i Seniyye Risalesi
Risale-i Nur Külliyatından "Mirkatü's-Sünnet ve Tiryaku Marazı'l-Bid'a" (Sünnetin Mertebeleri ve Bid'a Hastalığına Tiryak) alt başlığıyla yayınlanan Sünnet-i Seniyye Risalesi'nde, Peygamber Efendimizin (asm) “Size iki şey bırakıyorum; onlara temessük etseniz necat bulursunuz: Biri kitabullah, biri Âl-i Beyt’im.” ve “Fesad-ı ümmetim zamanında kim benim sünnetime temessük etse, yüz şehidin ecrini, sevabını kazanabilir.” hadis-i şerifleriyle, bilhassa ahirzamanda Sünnet-i Seniyyeye tâbi olmanın önemi üzerinde durulmaktadır.
Sünnet-i Seniyye düsturlarının aklî, kalbî ve ruhî hastalıklara, özellikle de sosyal yaralara birer devâ olduğunu, başka felsefî meselelerin onların yerini tutamayacağını ifade eden Said Nursî "Şeriat-ı Muhammediye ve Sünnet-i Ahmediyede hiçbir mesele yoktur ki, müteaddit hikmetleri bulunmasın." demektedir.
Öte yandan, yazılan yetmiş-seksen risalenin, Sünnet-i Seniyyenin meselelerinin ne kadar hikmetli ve hakikatli olduğuna büyük birer şahit hükmünde olduğuna da dikkat çeken Bediüzzaman "Eğer bu mevzuya dair, iktidar olsa, yazılsa, yetmiş değil, belki yedi bin risale, o hikmetleri bitiremeyecek." sözleriyle meselenin ehemmiyetini vurgulamaktadır.
 

Hanımlar Rehber
Çağımız kadını arayış içindedir. Huzura ve saadete hasrettir. Aradığı saadeti, maddeci anlayışın sunduğu uyuşturucu oyuncaklarda bulması ise mümkün değildir.

İşte çağımız insanının yaşadığı korkunç buhranın inançsızlıktan veya inanç zayıflığından kaynaklandığını Kur’ân gözlüğüyle teşhis eden ve tedavi çarelerini yine Kur’ân’dan alıp sunan büyük İslâm âlimi Bediüzzaman Said Nursî, çağdaş kadının meselelerine de aynı anlayışla yaklaşarak, gerçek huzur ve saadetin yolunu göstermiştir. Bu yol, yeniden imanın güzelliklerine dönmekten başka bir şey değildir.

Risale-i Nur Külliyatından “Hanımlar Rehberi” isimli eser Bediüzzaman'ın "şefkat kahramanları" olarak nitelediği ve yaratılıştan gelen seciyeleri ile İslâma büyük hizmet edeceklerini müjdelediği hanımlara yönelik elmas kıymetindeki hakikatler ile  "kadın" üzerinden aileyi ve toplumu çökertmeyi hedef alan ifsat komitelerine karşı yapılmış tarihî ikazları ihtiva etmektedir.

Said Nursî'nin “İnsanın en birinci üstadı ve tesirli muallimi, onun validesidir”; “Kadın, aile hayatında müdîr-i dahilî olmak haysiyetiyle kocasının bütün malına, evlâdına ve her şeyine muhafaza memurudur”; “İnsanın, hususan Müslümanın tahassungâhı ve bir nevi cenneti ve küçük bir dünyası aile hayatıdır” gibi tespitleri ve kadının ailenin-toplumun inşaasındaki kritik rolü de nazar-ı dikkate alınırsa, Hanımlar Rehberi’ndeki ölçülerin ehemmiyetiyle ilgili fazlaca bir şey demeye gerek kalmayacaktır.

 

 
SET İÇİNDEKİ KİTAPLAR:
1-Gençlik Rehberi
2-Haşir Risalesi
3-Sünnet-i Senniye Risalesi
4-Hanımlar Rehberi

 

Kapat