Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Tesbihat Arapça Cep Boy- 9369 Yeni Asya Araştırma Merkezi

Tesbihat Arapça Cep Boy- 9369Bilgisayar Hatlı-Arapça, Bez Cilt, Ivory kağıt

Liste Fiyatı : 45,00
İndirimli Fiyat : 33,75
Kazancınız : 11,25
9789755259369
368530
Tesbihat Arapça Cep Boy- 9369
Tesbihat Arapça Cep Boy- 9369 Bilgisayar Hatlı-Arapça, Bez Cilt, Ivory kağıt
33.75

TESBİHAT- Arapça, Cep boy

Kâinatın Efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâm, birçok hadiste namazlardan sonra yapılan tesbihatın önemini vurgulamıştır. Eserleriyle günümüzde Asr-ı Saadet yaşantısını insana kazandıracak İslâmî ve imanî bilgileri kalplere nakşeden Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri de, her mü'minin en mühim ibadeti olan namazların sonunda yapılacak olan tesbihatın önemini şu ifadelerle ortaya koyar:

"Tesbih ve tekbir ve hamd, namazın çekirdekleri hükmündedirler. Ondandır ki, namazın harekât ve ezkârında, bu üç şey [Sübhanallah, Elhamdülillâh, Allahu ekber], her tarafında bulunuyorlar. Hem ondandır ki, namazdan sonra namazın manasını te'kid ve takviye için şu kelimat-ı mübareke, otuz üç defa tekrar edilir. Namazın manası, şu mücmel hülâsalarla te'kid edilir."

Bediüzzaman'a göre namazlardan sonra yapılan tesbihat insanı Cenab-ı Hakka ulaştıran Peygamber yoludur. Bundandır ki, Bediüzzaman Hazretleri, kaynağını Peygamber Efendimizden (asm) alan "velayet yolunun evradı" anlamında bir tesbihat tertip etmiştir.

Bu namaz tesbihatında bulunan zikir ve duaları üç ana bölüme ayırmak mümkündür: 1) Salâvatlar, 2) Esma-i Hüsna ve Diğer Zikirler, 3) Dualar.

Tesbihatta yedi ayrı salâvat bulunmaktadır. Tekrarlarla birlikte uzun salâvatların sayısı 50'ye ulaşmaktadır. Böylece "Allah ve melekleri Nebî üzerine salât ederler. Ey iman edenler! Siz de ona salât ü selâm getiriniz." (Ahzab Suresi: 56) mealindeki ayet-i kerimede buyurulan İlâhî emir bu tesbihatta zengin bir çerçevede yerine getirilmiş olmaktadır.

Tesbihattaki Esma-i Hüsna adedi ise 100'ü aşmaktadır. En güzel isimlerin Allah'a ait olduğu ifade edilerek, Allah'a bu güzel isimlerle dua edilmesini pek çok ayet emreder. Pek çok hadîs-i şerifte de Allah'ın isimleriyle yapılan duaların kabul şartlarını daha fazla sağladığı bildirilir. İşte namaz tesbihatı bu bakımdan da eşsiz bir zikir ve dua hazinesidir.

Kapat