Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Cevşen Arapça Cep Boy- 9376 Yeni Asya Araştırma Merkezi

Cevşen Arapça Cep Boy- 9376Bilgisayar Hatlı, Bez Cilt, Ivory kağıt

Liste Fiyatı : 55,00
İndirimli Fiyat : 41,25
Kazancınız : 13,75
9789755259376
417538
Cevşen Arapça Cep Boy- 9376
Cevşen Arapça Cep Boy- 9376 Bilgisayar Hatlı, Bez Cilt, Ivory kağıt
41.25

CEVŞEN-Arapça, Cep boy

Cevşenü'l-Kebir duasının Peygamberimize verilişini anlatan şu hâdise, aynı zamanda ehemmiyetini de ortaya koymaktadır: “Peygamberimiz zırhını giymiş, Uhud Dağına gidiyordu. Hava çok sıcaktı. Bir ara başını kaldırıp gökyüzüne baktı ve Allah’a dua etti. Birden açılmış gök kapılarından Cebrail’i (as) gördü. Hz. Cebrail (as) nurlara bürünmüştü. Resulullah'a (asm) 'Cenab-ı Haktan sana selâm, tahiyye ve ikram getirdim' dedi. Peygamberimiz selâmını aldıktan sonra Cebrail (as) getirdiği duayı takdim etti ve şöyle dedi:

'Üzerinden zırhını çıkar ve bu duayı oku. Bu duayı üzerinde taşır ve okursan zırhtan daha büyük tesiri vardır.'

Her an ve her fırsatta ümmetini düşünen Peygamberimiz (asm) 'Bu duanın tesiri sadece bana mı mahsus, yoksa ümmetime de şâmil mi?' diye sordu. Cebrail (as) şu müjdeyi verdi:

'Yâ Resulallah, bu dua Cenab-ı Allah’ın sana ve ümmetine bir hediyesidir. Bunun sevabını Allah’tan başka kimse takdir edemez.” (Ahmed Ziyaeddin Efendi, Mecmuatü’l-Ahzab, 3: 231.)

Bu dua, kelime manası “büyük zırh” olan Cevşen’di. Peygamberimizin (asm) binler dua ve münâcâtından benzersiz bir dua olan ve çok geniş hakikatları içine alan Cevşen, doğrudan doğruya Allah tarafından Peygamberimize vahyedilmiş, geniş ve şümullü bir duadır. Cenab-ı Hakkın bin bir isimlerini içine alır. İsim ve sıfatlarıyla Rabbimizi bize tarif eder. Bu duada Cenab-ı Hakkın isimleriyle insan, kâinat ve ahiret arasında mükemmel bir irtibat kurulur. Başta İsm-i Âzam olmak üzere Allah’a güzel isimleriyle dua edilir. Zaten Rabbimiz de kullarından Kendisine isimleriyle dua etmesini istemektedir. Meselâ A’raf Suresinin 180. ayetinde şöyle buyurmaktadır: “En güzel isimler Allah’ındır; o isimlerle Ona dua edin.”

Bir mü’minin en büyük gayesi, Allah’ın rızasını kazanmak, ihsanına nail olmak ve azabından kurtulmaktır. Cevşen’in en az yüz yerinde Cenab-ı Hakkın çeşitli isimleri şefaatçi edilerek Cehennemden kurtarması için Allah’a dua edilir.

Cevşen’in harikulâde faydalarına kemal mertebede Peygamberimiz (asm), Sahabîler ve sair maneviyat büyükleri mazhar olmuştur. Sair Müslümanlar da kabiliyetleri nisbetinde Cevşen’in faydalarına nâil olacaklardır inşaallah.

Kapat