Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Nefsimin İnadına Namaz- 6474 Halil Dülgâr Nefsimin İnadına Namaz- 6474 Halil Dülgâr

Nefsimin İnadına Namaz- 6474

Liste Fiyatı : 90,00
İndirimli Fiyat : 67,50
Kazancınız : 22,50
Taksitli fiyat : 3 x 22,50
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789755256474
368659
Nefsimin İnadına Namaz- 6474
Nefsimin İnadına Namaz- 6474
67.50

Eserde, namazın nefsin zoruna giden bir ibadet olduğu vurgusuyla; nefsin namazdan uzak kalmak için öne sürdüğü mazeret kapılarını kapattıracak ve onu namaz kılmaya yöneltecek nasihatleri içeriyor.

"İman-amel ilişkisinin en pratik özelliği kendisini "namaz ibadetinde gösteriyor. Her şeyde işin kolayına kaçan nefsimiz, namaz ibadetinden kaçmak için akla hayale gelmedik bahaneler üretmekte pek mahir. Bu sebeple, azgın nefislere namaz dizginiyle gem vurulmalı. Bu, hem dünya hem de ahiret hayatlarımız için çok mühim bir gereklilik. O hâlde gelin, nefsimizi namaza ikna edelim.
Bediüzzaman, "Namazda ruhun ve kalbin ve aklın büyük bir rahatı vardır. Hem cisme de o kadar ağır bir iş değildir. Hem namaz kılanın diğer mubah dünyevî amelleri, güzel bir niyet ile ibadet hükmünü alır. Bu surette bütün sermaye-i ömrünü, ahirete mal edebilir. Fâni ömrünü, bir cihette ibka eder. der.

0 Namaz dinin direğidir diyor Peygamberimiz aleyhisselatü vesselam .Biz de önce namazı kılıp çevremizdeki yakınlarımızı da buna teşvik etmeliyiz.Bu eser insanları namaza teşvik için en güzel vesile..Nefsimizi sorgulatacak bir çalışma olmuş.Toplu alıp dağıtıma da müsait.Allah rızasını kazanma cihetiyle de bir kulun namaza başlamasına vesile olmak ne büyük kurbiyet hasıl edeceğini,ne büyük kulluk görevi olduğunu belirtmeme gerek yok sanırım.Nefsin İnadına Namaz en güzel vesilelerden biri olmuş.Tebrikler Halil beye..Allah bizleri de bu eser ile Namaza vesile edenlerden eylesin.Amin Amin Amin.
Kapat