Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Risale-i Nur Külliyatı- 8355 (Özel Baskılı, Orta Boy Lügâtçeli) Bediüz Risale-i Nur Külliyatı- 8355 (Özel Baskılı, Orta Boy Lügâtçeli) Bediüz

Risale-i Nur Külliyatı- 8355 (Özel Baskılı, Orta Boy Lügâtçeli)Yeni tanzim- Özel baskılı-Orta boy-Sayfa içi lügatçeli-İndexli-Ivory kağıt-Renkli- 14 Cilt

Liste Fiyatı : 9.750,00
İndirimli Fiyat : 7.312,50
Kazancınız : 2.437,50
Taksitli fiyat : 3 x 2.437,50
%25
Temin süresi 4 gündür.
KARGO BEDAVA
9789755258355
417576
Risale-i Nur Külliyatı- 8355 (Özel Baskılı, Orta Boy Lügâtçeli)
Risale-i Nur Külliyatı- 8355 (Özel Baskılı, Orta Boy Lügâtçeli) Yeni tanzim- Özel baskılı-Orta boy-Sayfa içi lügatçeli-İndexli-Ivory kağıt-Renkli- 14 Cilt
7312.50

Risale-i Nur Külliyatı (Özel Baskılı, Lüâtçeli Orta Boy)

Eser Hakkında

Çağımız hususiyetlerini tahlil ve manevî hastalıklarını teşhis eden Bediüzzaman, "Zaman imân kurtarmak zamanıdır formülü çerçevesinde kaleme aldığı Risale-i Nurla, bu zamanın manevî ihtiyaçlarına tatminkâr cevaplar veren iman hazinesini ortaya koymuştur. Bu eserlerde her insanın zihnini meşgul eden ve modern çağ insanlarının da bigâne kalamayacağı, Ben kimim? Nereden geldim? Nereye gidiyorum? Bu dünyadaki vazifem nedir? suallerine doyurucu izahlar getirilmekte; başta Allaha iman olmak üzere bütün iman esasları izah ve ispat edilmekte; bu konularda fen ve felsefe adına ortaya konulan şüphe ve sualler ikna edici bir üslûpla cevaplandırılmakta; ilimle dinin uzlaşmazlığı yolundaki iddialar püskürtülerek, ilme din namına sahip çıkılmakta; İslâmı dejenere etmek maksadıyla girişilen tahrifatçı tahrip teşebbüsleri boşa çıkarılmakta; maddeci anlayışa bina edilen medeniyetin insanlığı sürüklediği manevi buhranlar, Kurânın tevhid ve haşir gibi geniş hakikatlerine dair aklı doyuran, ruhu okşayan, kalbi tatmin eden tatlı izahlarla tedavi edilmekte; ruhun ve kalbin vazifesizliğinden doğan sıkıntıların sürüklediği sefahet ve başıboşluk hali, Kurân mesajıyla izale edilmektedir.
Modern çağ insanının aradığı Kurân yorumunu, en mükemmel şekliyle Risale-i Nurda bulmak mümkündür. Risale-i Nur, Kurânın bu asra bakan mesajını anlayıp yorumlama hususunda "tecdit vazifesini ifa etmiş bir tefsirdir.
Modern çağ insanının aradığı Kurân yorumunu, en mükemmel şekliyle anlatan Risale-i Nur Külliyatını yepyeni bir tanzime okurların hizmetine sunuyoruz.


Özellikler
1- Derkenar sözlük: Her sayfanın yan tarafında, cümlenin içinde geçen kelimelerin anlamları.
2- Ayet-Hadis mealleri ve kaynakları: Geçtiği sayfanın altına konulmuştur.
3- Arapça ve farsça metinlerin tercümeleri.
4- Telif Tarihleri: Her bir eserin yazıldığı tarih.
5- İndeks.

5 Merhaba, bu külliyatın tekli kitap satışı olacak mı? Basım tarzı ile şu ana kadar gördüğüm en güzel Risale-i Nur lakin külliyat halinde almak öğrenciler için zor olabiliyor. Şayet tekli satışı olursa, birer birer satın alarak külliyatı tamamlamamız bizler için daha kolay olabilir. Düşüncemin değerlendirilmesi beni çok mutlu edecektir. Teşekkür ederim.
0 Acaba Orta boy özel baskı külliyatı eski Said dönemi eserleri kitabı da çıkacak mı?
0 Ve sonunda beklenen külliyat çıktı :) Bandrol engelinin ardından Yeni Asya neşriyatın bastığı büyük boy hatıra külliyatı alamamış ve içimde kalmıştı. Ve şükürler olsun şimdi hasretle beklediğim külliyatı çıktı ve bu külliyattan emen aldım. Gerçekten çok hoş hazırlanmış. Sayfa kalitesi harika. Arabi ibarelerin renkli olması ve lüks cilde sahip olması da ayrı bir güzellik katmış.. Emeği geçenlerin Rıza-i Bâriye nail olması duasıyla..
Kapat