Risale-i Nur Külliyatı- 6002Orta Boy-Sayfa altı lügatçeli-İndeksli-Şamua kağıt-10 Cilt

%30
Risale-i Nur Külliyatı- 6002 %30 indirimli Bediüzzaman Said Nursi

ESER HAKKINDA

Çağımız hususiyetlerini tahlil ve manevî hastalıklarını teşhis eden Bediüzzaman, "Zaman imân kurtarmak zamanıdır formülü çerçevesinde kaleme aldığı Risale-i Nurla, bu zamanın manevî ihtiyaçlarına tatminkâr cevaplar veren iman hazinesini ortaya koymuştur. Bu eserlerde her insanın zihnini meşgul eden ve modern çağ insanlarının da bigâne kalamayacağı, Ben kimim? Nereden geldim? Nereye gidiyorum? Bu dünyadaki vazifem nedir? suallerine doyurucu izahlar getirilmekte; başta Allaha iman olmak üzere bütün iman esasları izah ve ispat edilmekte; bu konularda fen ve felsefe adına ortaya konulan şüphe ve sualler ikna edici bir üslûpla cevaplandırılmakta; ilimle dinin uzlaşmazlığı yolundaki iddialar püskürtülerek, ilme din namına sahip çıkılmakta; İslâmı dejenere etmek maksadıyla girişilen tahrifatçı tahrip teşebbüsleri boşa çıkarılmakta; maddeci anlayışa bina edilen medeniyetin insanlığı sürüklediği manevi buhranlar, Kurânın tevhid ve haşir gibi geniş hakikatlerine dair aklı doyuran, ruhu okşayan, kalbi tatmin eden tatlı izahlarla tedavi edilmekte; ruhun ve kalbin vazifesizliğinden doğan sıkıntıların sürüklediği sefahet ve başıboşluk hali, Kurân mesajıyla izale edilmektedir.
Modern çağ insanının aradığı Kurân yorumunu, en mükemmel şekliyle Risale-i Nurda bulmak mümkündür. Risale-i Nur, Kurânın bu asra bakan mesajını anlayıp yorumlama hususunda "tecdit vazifesini ifa etmiş bir tefsirdir.
Modern çağ insanının aradığı Kurân yorumunu, en mükemmel şekliyle anlatan Risale-i Nur Külliyatını yepyeni bir tanzime okurların hizmetine sunuyoruz.
YENİLİKLER:
1-Kronolojik Bilgiler: Risale-i Nur üzerinde ilk defa yapılan bir çalışma. Bediüzzaman Said Nursînin hayatı ile Türkiyede ve dünyada meydana gelen önemli olayları karşılaştıran önemli olayları karşılaştıran tarih cetveli.
2- Derkenar sözlük: Her sayfanın yan tarafında, cümlenin içinde geçen kelimelerin anlamları.
3- Ayet-Hadis mealleri ve kaynakları: Geçtiği sayfanın altına konulmuştur.
4- Arapça ve farsça metinlerin tercümeleri.
5- Şahıs ve yer bilgileri.
6- Şahıs ve yer indeksi.
7- Ayet-i Kerime ve Hadis-i Şerif indeksi.
8- Telif Tarihleri: Her bir eserin yazıldığı tarih.
9- Genel indeks.

Stok Kodu
9789755254463
Boyut
145-205
Sayfa Sayısı
10000
Basım Tarihi
2013-12
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
Şamua
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat